Úvodní stránka > Jednání vlády > Dokumenty vlády > 2002 > 2002-03-18

   

VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY

USNESENÍ
VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY
ze dne 18. března 2002 č. 272 + P

k návrhu čerpání finančních prostředků k řešení ekologických škod
vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností
v Ústeckém kraji a v Karlovarském kraji


Vazba na záznam z jednání vlády: Vedení MŽP

V l á d a

I. b e r e n a v ě d o m í návrh na čerpání finančních prostředků určených k řešení ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém kraji a v Karlovarském kraji, obsažené v části II materiálu č. j. 254/02;

II. u k l á d á

1. ministru financí zabezpečit neprodleně prostřednictvím Fondu národního majetku České republiky realizaci usnesení vlády z 20. února 2002 č. 189, o změně usnesení vlády z 16. ledna 2002 č. 50, ke Zprávě o hospodářské situaci Ústeckého kraje, v souladu s přílohou tohoto usnesení a se zákonem č. 199/1994 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, § 18 odst. 2 písm. b), bod 4 zákona č. 171/1991 Sb., o působnosti orgánů České republiky ve věcech převodů majetku státu na jiné osoby a o Fondu národního majetku České republiky, ve znění pozdějších předpisů,
2. místopředsedovi vlády a ministru průmyslu a obchodu na základě návrhů 1. místopředsedy vlády a ministra práce a sociálních věcí, ministrů financí, životního prostředí a pro místní rozvoj, předsedy Českého báňského úřadu, hejtmanů Ústeckého kraje a Karlovarského kraje, zmocněnce vlády pro řešení problémů spojených s revitalizací severozápadních Čech a předsedkyně výkonného výboru Fondu národního majetku České republiky předložit vládě návrh na jmenování členů meziresortní komise a členů komisí pro posuzování a hodnocení nabídek.


Provedou:
1. místopředseda vlády a
ministr práce a sociálních věcí,
místopředseda vlády a
ministr průmyslu a obchodu,
ministři financí, životního prostředí,
pro místní rozvoj,
předseda Českého báňského úřadu,
hejtmané Ústeckého kraje a
Karlovarského kraje,
zmocněnec vlády pro řešení problémů
spojených s revitalizací severozápadních Čech,
předsedkyně výkonného výboru
Fondu národního majetku České republiky





I. Ekologickou škodou, tzn. škodou na životním prostředí, ve smyslu usnesení vlády z 20. února 2002 č. 189, o změně usnesení vlády z 16. ledna 2002 č. 50, ke Zprávě o hospodářské situaci Ústeckého kraje, se rozumí takový stav území narušeného těžbou, který je v rozporu s ekologicky či hygienicky únosným stavem a s obecně závaznými právními předpisy.

II. Pracemi na odstraňování škod na životním prostředí, jejichž cílem je s využitím sanačních a rekultivačních prací revitalizace krajiny, je soubor prací směřujících k tvorbě a obnově:

a) lesních porostů,

b) zemědělských pozemků,

c) vodních složek krajiny,

d) krajinné zeleně,

e) biokoridorů a biocenter,

f) území pro účely využití volného času,

g) ekologicky a přírodovědně orientovaných území,

h) stavebních pozemků.